1394/12/26
تیپ رفتاری بیل گیتس مدیر عامل شرکت مایکروسافت

یپ رفتاری شما چیست؟
بیل گیتس(Bill Gates) بنیانگذار شرکت مایکروسافت می باشد که بین سال های 1975 تا 2000 مدیر عامل شرکت مایکروسافت بوده و از سال 2000 تا کنون به عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت مایکروسافت به فعالیت خود ادامه می دهد. بیل گیتس در سال 1994 توسط مجله فوربس در رتبه نخست ثروتمند ترین مردان دنیا قرار گرفت و پس از آن به مدت 18 سال این عنوان را حفظ نمود. او همچنین در دنیا به‌عنوان بنیان‌گذار تحول در رایانه‌های شخصی مشهور است بیل گیتس از دسته مدیرانی می باشد که دارای تیپ رفتاری C می باشد.
 
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/01/Bill_Gates_July_2014.jpg/220px-Bill_Gates_July_2014.jpg
مدیران سبک C روشمند و دارای رفتار سازماندهی شده هستند. آنها توانایی ذاتی خود در تحلیل و برنامه ریزی را به کار می گیرند و از ابعاد مختلف به مسائل نگاه می کنند و تفکر عمیقی برای انجام اقدامات حساب شده توسط آنها صورت می گیرد. کمال گرایی این دسته از مدیران موجب می شود که همه افرادی که برای آنها کار می کنند از بالا ترین مزایا و استاندارد ها برخوردار باشند.
رهبران دارای تیپ رفتاری C بصورت فوق العاده مهلت اجرای فعالیت ها را مشخص می کنند، هم در برنامه ریزی برای خود دقیق هستند و هم در تعیین زمان انجام کار ها توسط دیگران، همواره در حال برنامه ریزی، اندازه گیری میزان تحقق اهداف، فاصله از مبدا و فاصله تا مقصد و هدف هستند. مدیران سبک C عاشق دقت و کیفیت هستند. با توجه به دقت و بررسی هایی که انجام می دهد و تفکر عمیقی که برای حل مشکلات دارند، از افراد پیرامون خود انتظار دارند که با دقت فراوان به تصمیم ها فکر کنند و تمام مسائل را از زاویه های مختلف مورد بررسی قرار دهند.
تیپ رفتاری C یکی از گروه های مدل جهانی DISC می باشد، بر اساس این مدل افراد به چهار گروه D، I ، S، و C  تقسیم می شوند که هر یک از این گروه ها دارای ویژگی های رفتاری مخصوص به خود می باشند. مدل DISC جهت شناسایی تیپ رفتاری افراد توسط شرکت های بسیاری در دنیا مورد استفاده قرار گرفته است به طوری که در هر دقیقه یک نفر در دنیا در تست DISC شرکت می کند. جهت آشنایی بیشتر با مدل DISC  روی لینک های زیر کلیک نمایید:
آشنایی با مدل DISC
مقالات علمی
جهت شناخت تیپ رفتاری خود می توانید از طریق لینک زیر در تست استاندارد  DISC شرکت نمایید:
شرکت در تست  DISC
جهت آشنایی با نحوه شرکت در تست DISC روی لینک زیر کلیک نمایید:
راهنمای شرکت در تست DISC

بازگشت