1394/7/3
چگونه دو شریک تجاری برای جلوگیری از تعارض از تست DISC استفاده می کنند

چگونه با هم آشنا شدید و چگونه شراکت شما شروع شد؟

من و شریکم در دانشگاه با هم آشنا شدیم و هردو دانشجوی علوم کامپیوتر بودیم. من و شریکم تحصیلات خود را به پایان رساندیم و در زمینه طراحی وب مهارت کسب کردیم و به دو نتیجه گیری یکسان رسیدیم و اول اینکه کار کردن بصورت مستقل جذابیت جندانی ندارد و از دیدگاه زندگی دارای کیفیت مناسب نمی باشد و دوم اینکه در آمد شما تنها بستگی به تعداد ساعاتی که کار می کنید دارد.

پس از یک مذاکره طاقت فرسا نیرو های خود را با هم ترکیب کردیم و چیزی فراتر از هر یک از ما به وجود آوردیم و تا کنون از این شراکت بهره برده و هیچگاه به گذشته نگاه نکرده ایم.

نقش هر یک از شما چیست و چگونه مسئولیت ها را تقسیم کرده اید؟

به طور کلی هر یک از ما مشتریان خودمان را داریم.

در سطح عملیاتی هر یک از ما وظایفی داریم که از انجام آنها لذت می بریم و همچنین هر دوی ما کارهایی را دوست داریم انجام دهیم که طرف مقابل علاقه ای به انجام آنها ندارد در این میان اشتراکاتی هم وجود دارد. این موضوع یک ترکیب فوق العاده ایجاد می نماید. شریکم وظایف مهندسی در سطح کلان و مدیریت مالی را به عهده گرفته است. همینطور استراتژی های فنی شرکت و فراهم نمودن اطلاعات کافی جهت حل مشکلات فنی مشتریان را به عهده گرفته است و من برنامه ریزی آینده مثل پیش بینی، حفظ مشتریان، استفاده صحیح از ظرفیت موجود شناسایی نیاز های استخدام و غیره را به عهده گرفته ام. همچنین مدیریت روابط عمومی مثل رسانه های تبلیغاتی فراهم آوردن سرنخ های تجاری و عقد قرارداد ها از وظایف من است.

هردوی ما گزارشی از کارهای انجام شده در هفته به یکدیگر ارائه می نماییم. در صورتی که کاری برای انجام باشد و هیچ یک از ما علاقه ای به انجام آن نداشته باشیم فردی مناسب جهت انجام آنرا استخدام می نماییم. این استراژی ما برای حرکت به سوی اهداف می باشد.

توانایی خود را در حفظ این شراکت به چه چیزی نسبت می دهید؟

من و شریکم از در یک دانشگاه تحصیل کرده ایم و در یک منطقه زندگی کرده ایم. ما دارای ارزش ها و اهداف مشابه هستیم. اما گذشته از آن، ما با کمک ابزار DISC درک عمیقی از ویژگی های یکدیگر پیدا کرده ایم این ویژگی های تاثیر زیادی در شراکت ما دارد. ما ویژگی های مشترکی داریم و در جایی که یکی از ما ضعیفتر می باشد، دیگری قویتر است و خوشحالیم که ویژگی هایی که موجب بروز تعارض در تعاملات گردد در ما وجود ندارد. برای مثال طبق مدل DISC، من و شریکم هیچ یک از ویژگی های گروه S را نداریم اما به میزان زیادی از ویژگی های گروه D و C برخورداریم. در صورت عدم مدیریت ممکن است گروه های S با D ها و C ها دچار تعارض شوند.

در نهایت، و حتی مهم تر از هر چیز دیگری، من و شریکم به یک همکاری در سطح بسیار اساسی وارد شده ایم. ما در هر کاری به اندازه یکسان سرمایه گذاری نموده ایم حتی اگر یکی از ارتباط کمی با موضوع داشته باشیم. ما بر روی اهدافمان متمرکز هستیم واین اهداف ورای تمام مناقشات شخصی و یا اختلافات ممکن بین ماست. در پایان روز، اختلافات ما به یک اصل خاتمه می یابد: اگر اختلاف نظر ما حل نشد، کسی که نظر قوی تر و محکم تری دارد برنده خواهد بود زیرا ارزش این ارتباط و مشارکت بیشتر از برنده شدن در یک نبرد دو نفره می باشد.

برای توسعه و تقویت ارتباط شراکت خود چه عاداتی را پرورش می دهید؟

بصورت مداوم متمرکز بر روی اهدافمان هستیم و بصورت منظم آنها را بررسی می کنیم، بصورت هفتگی میزان پیشرفت کار، میزان سلامت کسب و کار و همچنین میزان سلامت روحی خود را بررسی می کنیم. در صورتی که یکی از ما کم انرژی یا کم امید باشد، سعی خواهیم کرد که راه حلی برای آن بیابیم حتی اگر به معنی مرخصی و دور بودن از محیط کار باشد. برای کاهش استرس همدیگر را به مرخصی تشویق می کنیم. ما همچنین در خصوص هر گونه نگرانی که ممکن است بین ما وجود داشته باشد یا هر گونه نگرانی که ممکن است بر روی کسب و کار یا کارمندان تاثیر داشته باشد، با زبان DISC ارتباط برقرار می کنیم. DISC به ما کمک می کند تا احساسات همدیگر را به درستی درک کنیم و به حقایق پی ببریم.

برای افرادی که قصد شروع یک شراکت را دارند چه توصیه ای دارید؟

قبل از هر چیز مطمئن شوید که فردی که برای شراکت انتخاب نموده اید، از نظر اخلاقی دارای ویژگی های خوب و مناسب می باشد و همچنین اهداف مشترک و مشابه دارید. اهداف ممکن است هر چیزی باشند اما نکته مهم این است که مشترک یا مشابه باشند. مطمئن شوید که شریک شما به اهداف مشترک پایبند و مانند شما همیشه به دنبال یافت راه هایی جهت گذر از سدهای موجود بر سر راه شما تا هدف می باشد.

با کمک تست DISC نقاط قوت و ضعف خود و شریکتان شناسایی نمایید و اطمینان پیدا کنید که به افراد وظایفی را که مناسب آنها نیست محول نمی کنید. اگر شخصی به شدت برونگرا می باشد، انجام فعالیت های مکاتبه ای کاغذی را به وی محول ننمایید. ممکن است از عهده این کار برآیند اما از انجام آن لذت نخواهند برد و نیز این کار با کیفیت مناسب انجام نشود. جهت پی بردن به این نقاط قوت و ضعف نیز می توان از ابزار DISC استفاده نمود.

بازگشت